Platige Image i Dobro twórcami czołówki do serialu “Rojst"

Reżyserem nowej produkcji kanału Showmax jest Sebastian Pańczyk.

Platige Image oraz Dobro stworzyły czołówkę do “Rojst”, serialu kryminalnego, emitowanego i produkowanego przez Showmax. Reżyserii czołówki podjął się Sebastian Pańczyk. –Pomysł na scenariusz zrodził się po cyklu rozmów z reżyserem serialu, Jaśkiem Holoubkiem. -Przeanalizowaliśmy wspólnie główne wątki i doszliśmy do wniosku, że trzeba je zarysować w bardzo subtelny, symboliczny sposób. Czołówka utrzymana jest w mrocznym, leśnym, mglistym klimacie, a więc doskonale koresponduje z samym serialem – mówi Sebastian Pańczyk.

Do realizacji efektów czołówki Platige Image wykorzystał fotogrametrię – technikę polegającą na szczegółowym odwzorowaniu obiektów i scenografii z planu w grafice 3D. Czołówka serialu “Rojst” to efekt współpracy z artystami z Platige Image oraz domem produkcyjnym Dobro, które odpowiadało za plan zdjęciowy. CG Supervisorem był Marek Gajowski (Platige Image), a funkcję postproducentki pełniła Marta Pohl (Platige Image). Reżyserem czołówki filmu otwierającego każdy odcinek serialu “Rojst” był Sebastian Pańczyk (Dobro), zaś zdjęcia wykonała Marta Pruska.

Akcja serialu “Rojst”, toczy się w 1984 r., w małym zapomnianym mieście na południowym zachodzie Polski. Jest to historia śledztwa prowadzonego przez dwóch dziennikarzy lokalnej gazety po samobójstwie pary nastolatków oraz po brutalnym, podwójnym morderstwie. W serialu grają m.in.: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Piotr Fronczewski, Magdalena Walach oraz Zofia Wichłacz.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.