Tonący Trump na okładce "Time"

Numer tygodnika datowany 3 września trafi do sprzedaży w najbliższy piątek.

Okładka najnowszego numeru "Time", reprodukcja obrazu autorstwa Tima O'Briena, nawiązuje do dwóch wcześniejszych. Pierwsza w serii ("Nothing To See Here") z numeru opublikowanego 16 lutego ub.r. ukazywała Trumpa w Gabinecie Owalnym siedzącego nieruchomo, podczas gdy wichura rozwiewa stos dokumentów. Na okładce z 23 kwietnia br. widniał tytuł "Stormy" nawiązujący do skandalu związanego z kontaktami prezydenta z gwiazdą porno Stormy Daniels, której następnie zaoferowano pieniądze za milczenie. Animowaną wersję okładki najnowszego numeru "Time" umieścił na swym profilu na Instagramie.

W specjalnym oświadczeniu wydawca pisma podkreśla bezprecedensowy charakter sytuacji, w której dwóch bliskich doradców prezydenta Stanów Zjednoczonych - jego wieloletni prawnik Michael Cohen oraz szef kampanii Paul Manafort - ma poważne zarzuty karne. Cohen przyznał się 21 sierpnia m.in. do przekazywania - za wiedzą i na życzenie Trumpa - pieniędzy dwóm kobietom, z którymi obecny prezydent miał stosunki pozamałżeńskie w zamian za ich milczenie. Tym samym prezydent jest uwikłany w sprawę dotyczącą przestępstwa federalnego. Manafort został natomiast skazany za oszustwa finansowe i unikanie podatków. 

 

Paweł Piasecki 392 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.