Koniec marki BZ WBK

Od teraz to już Santander Bank Polska.


Do Krajowego Rejestru Sądowego została wpisana nowa nazwa Banku Zachodniego WBK – Santander Bank Polska. W weekend bank planował zmianę wizualizacji oddziałów oraz usług bankowości internetowej i mobilnej. Bank uprzedzał klientów o związanej z tym przerwie technicznej.

W weekend wystartowała także właściwa faza kampanii rebrandingowej w mediach. Obszerniejsze informacje na temat kampanii marketingowej związanej ze zmianą marki bank ma przedstawić dzisiaj.

Bank oszacował, że całkowity koszt rebrandingu (zmiany w placówkach, materiały wewnętrzne banku, kampania w mediach itd.) wyniesie 60-70 mln zł.

Dawny BZ WBK to trzeci, po PKO BP i Pekao SA, bank w Polsce. Ma ok. 570 placówek w kraju i obsługuje ponad 4,4 mln klientów. Połączenie Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego nastąpiło w 2001 r.

Santander to hiszpańska grupa bankowa, która jest większościowym akcjonariuszem polskiego banku od 2011 r.

Maciej Burlikowski 1280 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.