PKO BP wchodzi w ubezpieczenia

Największy krajowy bank będzie sprzedawał polisy komunikacyjne.

Największy krajowy bank PKO BP wchodzi na rynek ubezpieczeń - od października br. we wszystkich placówkach banku (1,13 tys. oddziałów detalicznych) będzie można kupić polisy OC, Autocasco, NNW oraz Assistance dla posiadaczy samochodów. To rezultat współpracy banku z towarzystwami ubezpieczeniowymi: Benefia, Proama (marka Generali), InterRisk, Link4 (Grupa PZU) i PKO Ubezpieczenia.

Już przez samą wielkość swojej sieci dystrybucji bank może mocno namieszać na rynku ubezpieczeniowym. A to nie wszystko - PKO zapowiada, że w I kwartale przyszłego udostępni zakup polis komunikacyjnych w aplikacji mobilnej IKO oraz serwisie transakcyjnym iPKO.

"Polisy dla zmotoryzowanych są kolejnym elementem oferty ubezpieczeń PKO BP niezwiązanym bezpośrednio z produktami bankowymi" - czytamy w komunikacie banku.

PKO BP jest największym pod względem aktywów (298,7 mld zł na koniec czerwca br.) bankiem w kraju, prowadzi 7,27 mln rachunków.

Maciej Burlikowski 1192 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.