RMF nadal liderem, Trójka z historycznie niską słuchalnością

W badaniu KBR w zakresie sieci Eska wyprzedza Audytorium 17.

W okresie od czerwca do sierpnia 2018 r. liderem słuchalności pozostała stacja RMF FM ze słuchalnością na poziomie 25,4 proc. w porównaniu z 24,6 proc. w analogicznym okresie w roku ubiegłym - wynika z danych Komitetu Badań Radiowych (KBR).

Na drugim miejscu znajduje się Radio Zet (Eurozet), które odnotowuje spadki. Udział słuchania w badanym okresie wynosi 11,8 proc. w porównaniu z 13,7 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Na kolejnym miejscu w badaniu znajduje się Program I Polskiego Radia z wynikiem 7,1 proc. w okresie czerwiec-sierpień 2018, co oznacza spadek o 1,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim. Z kolei w porównaniu z falą marzec-maj 2018 r. Jedynka zyskała 0,3 proc.

Kolejny rekord niskiej słuchalności bije Program III PR - w badanej fali jej udział słuchalności wynosi 5,7 proc. w porównaniu z wynikiem 6,8 proc. analogicznego okresu roku poprzedniego.

Delikatnie zwyżkuje Antyradio - w bieżącym badaniu osiągnęło wynik 2,1 proc. w porównaniu z 1,7 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego.

W obszarze sieci na pierwszym miejscu w badaniu znalazła się Eska z wynikiem 7,8 proc. w porównaniu z 6,8 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na drugim miejscu zestawienia sieci znajduje się Audytorium 17 z wynikiem 5,4 proc. w bieżącej fali badania w porównaniu z 5,6 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego. Na trzecim miejscu  jest RMF Maxxx z wynikiem 3,5 proc. w aktualnej fali badania w porównaniu z wynikiem 3,2 proc. w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wyraźna poprawę widać również w stacji Złote Przeboje - aktualny wynik to 3,5 proc., a ubiegłoroczny to 2,5 proc. Wzrost odnotowało też Radio Plus - obecnie to 2,4 proc. wobec 2,1 proc. w takim samym okresie roku 2017.

Katarzyna Woźniak 491 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.