Bank Millennium nadal partnerem Docs Against Gravity

Umowa dotyczy kolejnych trzech lat.

Po 13 latach mecenatu, od 2016 r. także tytularnego, Bank Millennium przedłuża współpracę z Festiwalem Filmowym Millennium Docs Against Gravity na kolejne trzy lata. W maju 2019 r. odbędzie się 16. edycja imprezy - równocześnie w pięciu miastach: w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy.

- Millennium Docs Against Gravity jest w pierwszej trójce festiwali filmów dokumentalnych w Europie pod względem oglądalności i popularności. Tegoroczną edycję festiwalu odwiedziło 65 tys. widzów, co oznacza 43-proc. wzrost w ciągu trzech lat – mówi Iwona Jarzębska, dyrektor departamentu public relations Banku Millennium. W Warszawie zarejestrowano o ponad 34 proc. większe zainteresowanie projekcjami niż w roku ubiegłym, w  Gdyni o 63 proc., a w Lublinie o 65 proc. więcej osób. - Jesteśmy festiwalem XXI w. - nomadycznym, szukającym widza wszędzie, a nie tylko czekającym na niego, pracującym z publicznością przez cały rok. Nasz festiwal ma ambicję tworzyć opinie poprzez swój kuratorski program filmowy oraz wydarzenia towarzyszące. Przygotowujemy w kolejnych latach nowy skok w przyszłość, nową jakość i nową ideę festiwalu filmowego  – zapowiada Artur Liebhart, dyrektor festiwalu.

Szczegóły finansowe umowy nie zostały podane.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.