Nowa mikrofalówka Amazona reaguje na komendy głosowe [wideo]

To jedno z kilkunastu urządzeń pokazanych przez Amazona 20 września, które porozumiewają się z asystentem głosowym Alexa.

Jednym z nich jest mikrofalówka, która będzie sprzedawana pod marką własną Amazon Basics za 59,99 dol. Inne nowe urządzenia to m.in. głośniki Echo Sub ze wzmocnionym basem oraz Echo Auto do zainstalowania w samochodzie. Dave Limp, senior VP, Amazon Devices, pokazał też Echo Input – pierwsze urządzenie z tej linii, które pozwala użytkownikom na podłączenie własnych głośników bezpośrednio do "mózgu" Aleksy. Z kolei Fire TV Recast to nagrywarka DVR umożliwiająca odtwarzanie nagranych programów telewizyjnych m.in. na smartfonach.

Gigant e-commerce wkracza tym samym zdecydowanie w obszar hardware'u i pokazuje, że chce za pomocą swego asystenta głosowego i komunikujących się z nim urządzeń kontrolować inteligentny dom przyszłości. Amazon liczy na to, że producenci sprzętu AGD zaczną instalować w swoich urządzeniach codziennego użytku kosztujące parę dolarów mikroprocesory umożliwiające porozumiewanie się z Aleksą. 

Według opublikowanego w minionym tygodniu raportu firmy badawczej Strategy Analytics najlepiej sprzedającym się na świecie inteligentnym głośnikiem jest Home Mini Google. Google oferuje mniej typów urządzeń reagujących na komendy głosowe, ale jego przewaga polega na tym, że miliony konsumentów mają już dostęp do asystenta głosowego poprzez smartfony oparte na systemie Android. Inteligentny głośnik Apple HomePod w cenie 349 dol. promuje się jako urządzenie gwarantujące wysoką jakość dźwięku – nowe głośniki Amazona będą z nim bezpośrednio rywalizować o konsumentów.

Paweł Piasecki 889 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.