Studio Orka na MFF w Wenecji z realizacją "Yugen"

To projekt zacierający granice między filmem, matematyką, sztukami wizualnymi i muzyką.

Studio Orka odwiedziło 75. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji, prezentując swoją najnowszą realizację – "Yugen". To projekt zacierający granice między filmem, matematyką, sztukami wizualnymi i muzyką. Podczas premiery w Scuola Grande di San Rocco w Wenecji goście mogli obejrzeć projekcję na mierzącym 28 mkw. ekranie. W jej trakcie kolejne sceny były generowane w czasie rzeczywistym, a materiał wizualny nigdy się nie powtarzał. W sferze wizualnej, za którą odpowiada polskie studio Orka, „Yugen" jest podróżą między różnymi wymiarami tworzonymi przy użyciu zaawansowanej technologii. Ze świata zbudowanego z kombinacji fraktali możemy przenieść się płynnie do świata górskich, fantastycznych krajobrazów. O kolejnych obrazach decydują algorytmy i silnik z gier komputerowych. Przewodniczką w tej podróży jest Salma Hayek.

- "Yugen" to projekt wpisujący się w filozofię Orki jako grupy ludzi wrażliwych, pełnych szacunku dla otaczającego świata, zaangażowanych w ambitne niezwykłe wizualnie i mocne artystycznie projekty – mówi Magda Zimecka,  szef studia Orka.

Pracując nad tym projektem, Orka stworzyła m.in. 86 klipów, 487 tys. wyeksportowanych finalnie klatek, dających łącznie 325 minut materiału wideo. Od "decyzji" silnika zależy do którego ze światów uda się odbiorca, jakiej długości będzie podróż, który "występ" Salmy Hayek i innych aktorów zobaczy. O przejściu między światami również decydują algorytmy.

Reżyserką "Yugen" jest Martha Fiennes.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.