Amazon 4-star otwarty w Nowym Jorku [wideo]

Asortyment dostępny w fizycznym sklepie będzie tworzony na podstawie wyników sprzedaży w Amazon.com i ocen wystawianych produktom przez internautów.

Sklep został otwarty dziś w modnej dzielnicy SoHo na Manhattanie w Nowym Jorku. Będzie czynny siedem dni w tygodniu.

Produkty dostępne w Amazon 4-star muszą spełniać jedno z poniższych kryteriów: "top seller", "new and trending", ocena co najmniej 4 gwiazdki na Amazon.com. Będą należeć do kategorii szczególnie popularnych w sklepie internetowym: urządzenia komputerowe i elektronika użytkowa, wyposażenie kuchni i domu, zabawki, książki i gry.  Kolejnymi wskazówkami dla kupujących będą oznaczenia “Most-Wished-For” (produkty najczęściej dodawane do list życzeń)  “Trending Around NYC” (produkty na Amazon.com szczególnie popularne wśród nowojorczyków); “Frequently Bought Together” (często kupowane razem) i "Amazon Exclusives”, czyli produkty oferowane wyłącznie przez Amazon. Do niektórych artykułów dołączane są karteczki z cytatami z rekomendacji klientów. Średnia ocena produktu na Amazon.com wynosi 4,4, a łączna liczba piątek przyznanych przez kupujących to 1,8 miliona.

Członkowie programu Amazon Prime zapłacą w nowojorskim sklepie identyczną cenę jak na Amazon.com.

Amazon 4-star to kolejny format sklepu fizycznego uruchamiany przez firmę. Amazon prowadzi kilkanaście księgarni, kilka supernowoczesnych sklepów bez kasjerów pod nazwą Amazon Go, jest też od czerwca ub.r. właścicielem sieci sklepów spożywczych Whole Foods. Amazon 4-star rozwija pomysł oparcia asortymentu na rekomendacjach klientów internetowych sprawdzony wcześniej w sklepach Amazon Books.

Paweł Piasecki 1016 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.