Autor "Wiedźmina" domaga się od CD Projektu 60 mln zł

W ocenie spółki żądania są bezpodstawne.

Andrzej Sapkowski, autor sagi o wiedźminie, czyli Geralcie z Rivii, którego postać firma CD Projekt, producent gier komputerowych, wykorzystała do stworzenia trzech części gry wideo, domaga się od niej dodatkowego wynagrodzenia w wysokości co najmniej 60 mln zł.

Z pisma, które pełnomocnicy Sapkowskiego wysłali do CD Projektu, wynika, że takiej wysokości roszczenie autor wylicza na podstawie sprzedaży tylko ostatniej, trzeciej części gry pt. "Wiedźmin 3: Dziki Gon" (rok wydania: 2015).

W marcu br. CD Projekt informował, że wszystkie części gry "Wiedźmin" w ciągu 10 lat (2007-2017) sprzedały się w ponad 33 mln kopii. CD Projekt jest największym producentem gier wideo w Polsce.

W komunikacie odnośnie do żądania dodatkowego wynagrodzenia przez Andrzeja Sapkowskiego CD Projekt stwierdza, że jej zdaniem są one bezpodstawne, ale będzie dążyła do polubownego rozwiązania sprawy.

Maciej Burlikowski 1380 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.