Znana jest już data premiery serialu "1983"

Emisja pierwszego polskiego serialu wyprodukowanego przez Netflix rozpocznie się 30 listopada.

Serial wyreżyserowały dwa duety Agnieszka Holland i jej córka Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. W głównych rolach wystąpią Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny. Ośmioodcinkowy serial należy do gatunku thriller szpiegowski, ale buduje alternatywną wizję historii. Widz ogląda Polskę w 2003 r., która w scenariuszu Joshuy Longa wygląda jednak zupełnie inaczej niż ta, którą znamy z autopsji – "zimna wojna" trwa bowiem w najlepsze. Tytułowy "1983" to rok ataku terrorystycznego, który zapobiegł rozpadowi ZSRR. Zdjęcia do serialu (Arkadiusz Tomiak i Tomasz Naumiuk) powstały w Warszawie, Lublinie, we Wrocławiu i na Śląsku.

Agnieszka Holland wyreżyserowała wcześniej dla Netfliksa cztery odcinki serialu "House of Cards". Robert Zotnowski, który pracował z Agnieszką Holland przy tej produkcji, jest jednym z producentów wykonawczych "1983". Z córką Kasią Adamiak Holland współpracowała m.in. przy serialu "Ekipa" emitowanym w 2007 r. przez Polsat i filmie "Pokot" (2017).

Paweł Piasecki 1018 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.