Ströer z nową ofertą stworzoną na podstawie danych Outdoor Track

Nowa polityka handlowa obejmuje nośniki w 10 głównych aglomeracjach w Polsce.

Ströer Media od stycznia wprowadza nowy model zakupu mediów OOH, oparty na wynikach badania Outdoor Track. Nowa polityka handlowa obejmuje nośniki w 10 głównych aglomeracjach w Polsce. Jak podkreśla firma, to pierwsza oferta OOH na polskim rynku, której założeniem jest pełne oparcie zasad planowania i zakupu nośników o wskaźniki mediowe. 

Nośniki firmy w 10 głównych aglomeracjach w Polsce, zostaną podzielone na 5 kategorii cenowych. Cena będzie uzależniona nie tylko, jak do tej pory, od formatu nośnika, ale przede wszystkim od poziomu widowni mierzonego wskaźnikiem GRP. Możliwy też będzie zakup pakietu gwarantującego dotarcie do założonej widowni, bez konieczności wyboru konkretnych nośników. Pomiar widowni oparty jest o wyniki Outdoor Track - branżowego projektu badawczego realizowanego przez Instytut Badania Outdooru, zgodnie z metodologią opartą na licencji brytyjskich badań reklamy zewnętrznej Route. 

- Dzięki projektowi Outdoor Track możemy precyzyjnie planować kampanie, kierując się mierzalnymi parametrami takimi jak widownia, zasięg i częstotliwość kontaktu. Odchodzimy zatem od modelu, w którym cena nośnika nie była uzależniona od jego efektywności - mówi Andrzej Magdziak (na zdjęciu), CEO Grupy Ströer. - Wprowadzamy przełomową ofertę, dzięki której outdoor dołącza do najlepiej przebadanych mediów i otwiera się na zupełnie nowe grono klientów, klientów którzy planują swoje działania w oparciu o precyzyjne dane określające efektywność kanałów komunikacji - uważa Magdziak. 

Outdoor Track to realizowany przez Instytut Badania Outdooru projekt, który ma na celu wypracowanie wspólnego dla polskiego rynku standardu pomiaru widowni reklamy OOH. Badanie bazuje na: monitoringu natężenia ruchu indywidualnego, komunikacji miejskiej oraz pieszych (przygotowane przez Biuro Inżynierii Transportu), danych o zwyczajach komunikacyjnych mieszkańców opartych na technologii GPS (za realizację odpowiadają Kantar Millward Brown oraz Ipsos), bazie danych o nośnikach reklamowych (uwzględniającej: położenie nośnika, wymiary, wysokość, odległość od strumienie ruchu, clutter). 

Tomasz Wygnański 761 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.