Bezobsługowy Bio Family już działa

W Poznaniu na ul. Murawa 2 od roku działa supermarket Bio Family, w którym w minioną niehandlową niedzielę po raz pierwszy klienci mogli zrobić zakupy ... mimo braku obsługi w sklepie. To pierwsze tego typu rozwiązanie nie tyko w Polsce, ale i w Europie - zapewniają przedstawiciele sieci.

Supermarket Bio Family w Poznaniu działa od listopada ubiegłego roku, ale usługa Open 24/7 została wdrożona w minionym tygodniu i niedziela 14 października była pierwszą wolną od handlu, w której klienci mogli przetestować nowe rozwiązania.

- Sklep bezobsługowy działa w nocy, każde święto i wszystkie niedziele wolne od handlu - potwierdzają przedstawiciele sieci. 

Klienci mogą wtedy samodzielnie wejść i wyjść ze sklepu, zrobić zakupy oraz zapłacić za nie kartami VISA, MasterCard, BLIK, Apple Pay lub Google Pay - w terminalu przy kasie samoobsługowej.

Wcześniej trzeba jednak zaopatrzyć się w kartę Open 24/7 (na zdjęciu). 

Dla osób, które nie zdążyły otrzymać karty w sklepie w minionym tygodniu, w niedzielę 14 października w godzinach od 10 do 20 obsługa Bio Family stała przed przed placówką i rozdawała je wraz z formularzami do wypełniania (trzeba było mieć ze sobą dowód osobisty). Karty działały od razu.

Jak w rozmowie z handelextra.pl zapewnia przedstawicielka Bio Family, firma nie obawia się kradzieży. - Obecnie zastosowane systemy bezpieczeństwa pozwalają firmie na znaczące wyeliminowanie potencjalnych kradzieży. Jednocześni zapewniają wygodę i swobodę stałym klientom podczas zakupów - dodaje. Podkreśla, że Bio Family w Poznaniu to pierwszy bezobsługowy i całodobowy ekologiczny supermarket w Europie. - Okres testowy sklepu Bio Family bezobsługowego i całodobowego w Poznaniu planujemy zakończyć do końca tego roku. W przypadku Wrocławia i pozostałych supermarketów [w Swarzędzu - przyp. red.] planujemy wprowadzić usługę w nowym roku - zapowiada.

Bio Family nie wyklucza kolejnych otwarć pod warunkiem znalezienia odpowiednich lokalizacji. 

Właścicielem tej rozwijanej od niedawna sieci supermarketów Bio Familly jest Mariusz Świtalski - niegdyś założyciel Eurocashu, Żabki i Biedronki, a później również Czerwonej Torebki. 

W Bio Family można znaleźć ekologiczne świeże warzywa i owoce, mięso i wędliny, sery i nabiały, pieczywo prosto z pieca, przyprawy, kawy i herbaty, artykuły dla dzieci i niemowląt, kaszki dla niemowląt, kosmetyki i środki czystości. Wszystkie produkty spożywcze oznaczone są europejskim certyfikatem żywności ekologicznej zielonego listka; również kosmetyki i środki czystości posiadają certyfikaty produktów ekologicznych przeznaczonych dla tej kategorii.

(Handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.