Premiera "Opowiem ci o zbrodni"

Nowy projekt Storytel i Crime+ Investigation Polsat łączy serial audio i dokument telewizyjny.

Sześciu wybitnych polskich autorów powieści kryminalnych - Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Marta Guzowska i Igor Brejdygrant - napisało na na podstawie policyjnych i sądowych akt historie o prawdziwych zbrodniach. Każdy z autorów wcielił się następnie w rolę narratora dokumentu emitowanego w telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat. Pełne wersje sześciu autentycznych historii będzie można odsłuchać w aplikacji Storytel. Przeczytają je Borys Szyc, Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Przemysław Bluszcz, Szymon Bobrowski i Mariusz Bonaszewski.

Pierwszy odcinek serialu w telewizji Crime+ Investigation Polsat zostanie wyemitowany dziś, 17 października, o godzinie 22, a kolejne odcinki w każdą środę o tej samej porze. W premierowym odcinku "Łaska" Katarzyna Bonda opowie o głośnej, bestialskiej zbrodni z czerwca 1997 roku, kiedy na warszawskich Młocinach dowodzona przez kobietę banda oprawców torturowała i zamordowała maturzystę Tomka Jaworskiego. Pełnej historii w wersji audio, czytanej przez Piotra Stramowskiego, można już posłuchać na Storytel.

- Dzięki połączeniu serialu telewizyjnego z serialem audio możemy po raz pierwszy najpierw wysłuchać opowiadanie dla przykładu Kasi Bondy czytane przez Piotrka Stramowskiego, a potem obejrzeć dokument w CI Polsat poświęcony tej historii - mówi Jakub Barzak, marketing manager w Storytel Polska. - To ekscytujące, że możemy zaprosić naszych użytkowników w tę niezwykłą podróż, gdzie audio łączy się z obrazem, a tło stanowią prawdziwe historie. Pozostawiamy przestrzeń dla wyobraźni, ale dajemy też użytkownikowi szansę zobaczenia historii oczami autora opowiadania. Po raz pierwszy w taki sposób łączymy świat książki, audio i wideo.

Z okazji premiery cyklu „Opowiem ci o zbrodni” Storytel oferuje darmowy dostęp do platformy przez 30 dni - aby skorzystać z oferty należy wejść na www.zbrodnia.storytel.pl.

Paweł Piasecki 948 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.