TVN i Discovery uruchamiają Konkret24, by walczyć z fake newsami

Szefem projektu jest Beata Biel.

Grupa TVN i Discovery Polska uruchamiają nowy portal dziennikarski w internecie – Konkret24, który będzie wyłapywał, piętnował i pokazywał, czym jest manipulacja. Dziennikarze portalu Konkret24 będą walczyć z fałszywymi informacjami (zjawiskiem tzw. fake news). Celem serwisu jest regularne pokazywanie, czym jest manipulacja, oraz odpowiadanie na wątpliwości opinii publicznej co do autentyczności treści publikowanych m.in. w internecie, głównie w mediach społecznościowych.

Szefem projektu jest Beata Biel. Sam portal będzie częścią działu portali informacyjnych TVN, którym kieruje Mateusz Sosnowski. Pomysł jest współfinansowany przez Grupę TVN i Discovery Polska oraz Google w ramach programu Digital News Initiative Fund, runda 3.

Maciej Florek 2141 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.