Polacy kupili serial "Imię róży"

Serial na podstawie znanej książki Umberta Eco zostanie pokazany u nas w przyszłym roku.

Na targach telewizyjnych MIPCOM w Cannes firma TMG (Tele Munchen Group) poinformowała, że sprzedała m.in. na rynek polski prawa do pokazania nowego serialu "Imię róży", powstającego na podstawie znanej powieści Umberta Eco. Przedstawiciele TMG deklarują, że podpisali umowę z ITI Neovision. Nie zdradzają jednak pól eksploatacji. "Imię róży" prawdopodobnie trafi do oferty wybranych kanałów z portfolio NC+ i na platformę VoD tego nadawcy. Wartość umowy nie została podana.

Ten 8-godzinny serial pojawi się na ekranach w 2019 r. Prace nad nim jeszcze trwają. Producentem serialu są firmy: 11 Marzo Film, Palomar i TMG. Seria powstaje we współpracy z RAI Fiction. TMG jest też międzynarodowym dystrybutorem tego serialu.

Wiadomo już, że poza Polską serial "Imię róży" trafi do dystrybucji w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Finlandii, Norwegii, Danii, Portugalii i Czechach, a także w Kanadzie i Nowej Zelandii.

Piotr Machul 388 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.