Facebook zatrudnia byłego brytyjskiego wicepremiera

Nick Clegg zastąpi Elliota Schrage na stanowisku wiceprezesa firmy ds. komunikacji i polityki publicznej.

Facebook zatrudnił jednego z najbardziej znanych brytyjskich polityków, mając nadzieję, że pomoże naprawić nadwątlony szeregiem skandali wizerunek firmy. 51-letni obecnie Clegg był liderem Liberalnych Demokratów i wicepremierem Wielkiej Brytanii w latach 2010-2015 w koalicyjnym rządzie Davida Camerona. Jest prawie zupełnie nieznany w Dolinie Krzemowej, ale Facebookowi zależy na jego orientacji w polityce Unii Europejskiej, która obawia się nadmiernej potęgi amerykańskich potentatów technologicznych oraz krytykuje ich podejście do kwestii ochrony konkurencji i danych osobowych użytkowników.

Clegg ma pojawić się w siedzibie Facebooka już w poniedziałek 22 października. Na wstępnym rekonesansie w firmie spędzi tydzień, a na stałe do Kalifornii ma przenieść się w styczniu 2019 r.

Schrage, który ogłosił ustąpienie ze stanowiska szefa komunikacji firmy w czerwcu br., pozostanie doradcą podlegającym COO Sheryl Sandberg i pomoże Cleggowi w przejęciu obowiązków.

(WSJ, BBC News)

Paweł Piasecki 889 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.