IKEA ponownie w Alejach Jerozolimskich w Warszawie

Od 23 października br. długo wyczekiwany sklep IKEA w Blue City otwiera się dla klientów.

Na zdjęciu: Wnętrze centrum handlowego Blue City
Na zdjęciu: Wnętrze centrum handlowego Blue City

Nowy sklep to trzecia lokalizacja w stolicy, blisko centrum miasta. To zarazem powrót szyldu na ulicę, z której zniknął 17 lat temu. Tym razem jednak jest to inny, mniejszy format, unikatowy w skali światowej.

– Jesteśmy bardzo ciekawi opinii na temat nowej aranżacji wnętrz, sposobów prezentacji naszych produktów, a także wprowadzonych innowacji. Mamy nadzieję, że dzięki wygodnej lokalizacji nasi klienci będą nas często odwiedzać, a zaproponowane rozwiązania staną się dla nich źródłem inspiracji i wpłyną pozytywnie na ich doświadczenia zakupowe – mówi Magdalena Rozengart-Grzelczak, dyrektor sklepu IKEA w Blue City.

IKEA w Blue City ma mniejszą powierzchnię niż standardowy format. Podobnie jak dotychczasowe sklepy IKEA składa się z dwóch poziomów (poziom 0 oraz +1 centrum handlowego Blue City), ale klienci mogą skorzystać aż z pięciu wejść. Nowością jest także brak znanej ścieżki zwiedzania – osoby odwiedzające sklep same decydują, gdzie chcą pójść i co zobaczyć. Cały obszar podzielony został na przestrzenie według aktywności, jakie wykonuje się w domu.

– Cieszymy się, że IKEA na lokalizację swojego pierwszego w Polsce, nowego konceptu sklepu wybrała Blue City. To dla nas wyróżnienie i potwierdzenie, że nasze centrum jest atrakcyjnym obiektem na rynku. W ostatnim czasie Blue City przechodzi wiele zmian po to, aby być najbardziej różnorodnym i atrakcyjnym centrum handlowym w stolicy – mówi Yoram Reshef, dyrektor generalny Blue City.

Ze względu na mniejszą powierzchnię, na miejscu dostępna jest tylko część produktów z  asortymentu IKEA. Oferta zmieniać się będzie regularnie i dopasowana zostanie zarówno do sezonu, jak i opinii konsumentów. Niezależnie od tego, klienci mają zapewnioną możliwość zapoznania się z pełną ofertą produktów sieci. Wszystkie produkty, w tym meble, będzie można zamówić na miejscu z dostawą do domu.

– Aby umożliwić klientom poznanie pełnego asortymentu w IKEA w Blue City, skorzystaliśmy z niestandardowych rozwiązań prezentacji produktów. To odpowiedź na zmieniający się świat, potrzeby naszych klientów w zakresie dogodności i elastyczności procesów zakupowych. Dodatkowo wprowadzone innowacje to odpowiedź na zmieniającą się rolę sklepu jako fizycznej przestrzeni i jego ewolucję w kierunku centrum doświadczeń – mówi Małgorzata Bochenek, dyrektor ds. innowacji. – W nowym sklepie IKEA przetestujemy trzy nowatorskie rozwiązania. Pierwsze, Kiosk, to nowe doświadczenie zakupowe. Kiosk jest przykładem połączenia narzędzia online z przestrzenią offline. Dzięki niemu w trakcie wizyty w sklepie klienci mogą m.in. samodzielne wyszukiwać produkty, tworzyć i w dowolnie wybranym miejscu edytować listy zakupowe, a także dołączyć do IKEA FAMILY. Kolejny projekt to Kuchnia Doznań, w której w zaskakujący i angażujący sposób chcemy zainspirować do odkrywania funkcji i benefitów naszych produktów. Trzecią innowacją jest Wyśniony Pokój, w którym wykorzystaliśmy rozwiązanie typu „Immersive mapping”. W ten sposób chcemy pobudzić zmysły naszych klientów, stworzyć niezapomniane doświadczenie i tym samym zachęcić Polki i Polaków do dobrego snu – dodaje.

W IKE-i w Blue City powstała też specjalna przestrzeń – Planerownia, która pomoże zaprojektować wnętrza domów i mieszkań klientów. Na terenie sklepu znajduje się ponadto wyjątkowa przestrzeń restauracyjna, zawierająca strefę miękkich siedzeń, w której klienci mogą napić się kawy i zjeść deser oraz dwie strefy ze stołami – jedna ze standardowymi, a druga z wysokimi, która umożliwi zabezpieczenie odpowiedniej liczby miejsc dla klientów.

IKEA w Blue City, w tym strefa Bistro i Cafe, działa w godzinach otwarcia centrum handlowego, czyli od poniedziałku do soboty w godz. 10:00–22:00, w niedziele handlowe w godz. 10:00–20:00. W weekend od 26 do 28 października na klientów czekają liczne atrakcje.

Szersza wersja tekstu na Handelextra.pl

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.