W 2022 r. Play chce być trzecim dostawcą internetu w Polsce

Mają mu to umożliwić oferty dla rodzin i dla mieszkańców wsi.

P4, operator sieci komórkowej Play, za cztery lata (w 2022 r.) chce być trzecim największym dostawcą internetu w kraju. Obecnie jest 5. na rynku. Według wyliczeń Playa aktualnie największym dostawcą internetu jest Orange Polska z 4,6 mln usług internetowych (stacjonarnych i mobilnych), na drugim miejscu jest Grupa Cyfrowego Polsatu z przejętą Netią (3,2 mln usług), dalej: UPC Polska (1,1 mln usług), T-Mobile Polska (1 mln), Play (1 mln), Vectra (0,6 mln) oraz Multimedia Polska (0,4 mln usług).

Jak mówi Michał Sobolewski, członek zarządu i szef marketingu Play, osiągnięcie trzeciej pozycji mają firmie umożliwić oferty mobilnego internetu kierowane do rodzin oraz do mieszkańców obszarów słabiej zurbanizowanych (przedmieścia i tereny wiejskie). Inwestycje w rozbudowę sieci nadajników, które Play planuje w najbliższych latach, mają się przełożyć na poprawę jakości (przepustowości nadajników), co z kolei ma poprawić jakość transmisji danych.

Maciej Burlikowski 1359 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.