Użytkownicy Facebooka zebrali już ponad miliard dolarów na ważne społecznie cele

W 2015 r. udostępnione zostało narzędzie Facebook Fundraisers, dzięki któremu ludzie i organizacje mogą zbierać środki bezpośrednio na platformie.

Od ubiegłego roku przycisk "Przekaż datek", zbiórki charytatywne oraz zbiórki urodzinowe na rzecz organizacji pozarządowych dostępne są również w Polsce.

W sumie ponad milion organizacji w 19 krajach otrzymuje datki bezpośrednio na Facebooku. W zbiórki – organizując je lub wpłacając na nie pieniądze – zaangażowało się dotychczas już 20 milionów osób.

Wśród organizacji, które zebrały rekordowo duże fundusze, są m.in. St. Jude's Children Research Hospital (30 mln dol.), Save the Children (7,5 mln dol.), No Kid Hungry (5 mln dol. od ponad 200 tys. ofiarodawców) i pomagająca zwierzętom organizacja ASPCA (4,4 mln dol. od 170 tys. ofiarodawców).

Paweł Piasecki 354 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.