Good to Earth - Lavazza prezentuje kalendarz na 2019 rok

Przedstawiono w nim sześć instalacji artystycznych na zdjęciach amerykańskiej fotografki Ami Vitale.

Instalacje zostały wykonane na czterech kontynentach, w sześciu różnych państwach. Są dziełami młodych artystów - Huli (Szwajcaria), Mantry (Kenia), Saype’a (Kolumbia), Gomeza (Tajlandia), Millo (Belgia) i Gerady (Maroko). Miejsca i projekty, które z różnych powodów są dobre dla planety, zostały wybrane we współpracy z Programem Środowiskowym ONZ. Dotyczą m.in. zalesiania (Maroko), ochrony bioróżnorodności (Kenia), przekształcania terenów poprzemysłowych w zielone przestrzenie (Belgia) czy ochrony przed topnieniem lodowca w Szwajcarii. Instalacje idealnie wkomponowane w przyrodę (np. widoczny na zdjęciu obok koc geotermiczny okrywający lodowiec - artyści stworzyli przy użyciu wyłącznie takich technik, które nie mają negatywnego wpływu na krajobraz i ekosystem.

27. edycja kalendarza Lavazzy, w którym sztuka łączy się z zaangażowaniem społecznym, została zrealizowana przy wsparciu agencji Armando Testy. Ami Vitale, autorka zdjęć zamieszczonych w kalendarzu na przyszły rok, jest związana z "National Geographic". Sześciokrotnie otrzymała nagrodę World Press Photo.

Kalendarz dostępny jest do przeglądania na stronie lavazza.com. Firma myśli też o stworzeniu wirtualnego archiwum zdjęć inicjatyw dobrych dla naszej planety.  Użytkownicy Instagramu zaproszeni są do zamieszczenia zdjęcia z hashtagiem #goodtoearth do 31 stycznia 2019 roku.

Paweł Piasecki 1032 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.