Orlen sponsorem zespołu Williams w F1 - oficjalnie

Wartości kontraktu nie ujawniono.

PKN Orlen, największy krajowy koncern paliwowy i petrochemiczny, potwierdził, że będzie sponsorem zespołu wyścigowego Formuły 1 Williams Martini Racing, w którym jednym z dwóch podstawowych kierowców od przyszłego roku będzie Robert Kubica, pierwszy i jedyny, na razie, polski kierowca w F1.

Zespół Williams potwierdza, że kontrakt dotyczy sezonu 2019 r. W ramach pakietu sponsorskiego logo Orlenu pojawi się na bolidach Williams Martini Racing, m.in. na tylnym spoilerze, nosie, układzie dolotowym i każdym z lusterek bocznych. Dodatkowo będzie umieszczony na części podbródkowej kasku kierowców, kombinezonie kierowców i mechaników, a także odzieży personelu zespołu.

Strony nie ujawniają wartości kontraktu. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych doniesień "Przeglądu Sportowego" miałby on kosztować Orlen ok. 50 mln zł rocznie, a jego przedłużenie na 2020 r. miałoby być uwarunkowane tym, czy Kubica pozostanie kierowcą Williamsa.

Prawa do transmisji telewizyjnych Formuły 1 w Polsce od 2016 r. ma Eleven Sports, nadawca czterech kanałów sportowych, którego kontrolny pakiet (50 proc. udziałów plus 1) należy do Telewizji Polsat.

Maciej Burlikowski 1390 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.