Clear Channel pomoże bezdomnym w Sztokholmie

W pilotażowym programie zostaną wykorzystane 53 nośniki DOOH w stolicy Szwecji.

Miasto Sztokholm we współpracy z kościołami i organizacjami pozarządowymi otwiera specjalne schroniska dla bezdomnych, gdy temperatura spada poniżej minus 7 stopni Celsjusza. Na nośnikach Clear Channel zostanie wówczas automatycznie uruchomione wyświetlanie informacji o lokalizacji najbliższego schroniska. 

Przy uruchomieniu projektu Clear Channel w Szwecji współpracował z agencją PR Prime Weber Shandwick. Ola Klingenberg, wiceprezes na Europę Północną w Clear Channel International, podkreślił, że dzięki technologii możliwe jest wprowadzanie rozwiązań służących zarówno ludziom, jak i miastom. Firma ma nadzieję, że innowacyjny pomysł pomocy bezdomnym się powiedzie i zostanie wdrożony także w innych miastach w Europie.

Paweł Piasecki 275 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.