"Kevin sam w domu" tym razem w reklamie asystenta Google [wideo]

W spocie wystąpił bohater kultowego filmu z 1990 r. Macaulay Culkin.

"Kevin sam w domu" ("Home Alone"), w którym amerykański aktor - wówczas 10-letni - wcielił się w rolę Kevina McCallistera, jest zapewne najpopularniejszym filmem świątecznym wszech czasów. Google wykorzystał ten fakt w swej gwiazdkowej reklamie prezentującej zalety asystenta głosowego - produktu, z którym wiąże wielkie nadzieje. Kevin, obecnie 30-latek, pokazuje w filmie, co dzieje się, gdy jest sam w domu - niezupełnie sam, bo towarzyszy mu przecież Google Assistant. Przy pomocy głosowego asystenta bohater dodaje płyn po goleniu do listy zakupów i ustawia zestaw działań (custom routine) “Operation Kevin” - zamknięcie drzwi, włączenie świateł i odebranie Mokrym Bandytom wszelkich szans.

Za kampanię odpowiada agencja Arts & Letters Creative Co., a reżyserem filmu jest Mike Warzin. W dobę po udostępnieniu na YouTube spot "Home Alone Again with the Google Assistant" zanotował 6,7 mln odsłon. W serwisie dostępny jest także klip "making of".

W okresie świątecznym asystent Google na zadawane mu przez anglojęzycznych użytkowników określone pytania, np. "Ile jestem winien?" ("How much do I owe you?") będzie odpowiadać cytatami z kultowego filmu - w tym wypadku "Zachowaj resztę, wstrętny bydlaku" ("Keep the change, you filthy animal").

Paweł Piasecki 616 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.