PETA przypomina, że zwierzęta to nie świąteczne prezenty [wideo]

Kampanię na zlecenie niemieckiego oddziału organizacji przygotowała agencja Serviceplan Group.

Organizacja walcząca o etyczne traktowanie zwierząt (People for the Ethical Treatment of Animals - PETA) postanowiła w świątecznej kampanii skupić się na temacie zwierząt, głównie psów, kupowanych jako gwiazdkowy prezent i często porzucanych wkrótce po świętach. Na zlecenie niemieckiego oddziału PETA agencja Serviceplan Group ustawiła w Hamburgu - w miejscach, gdzie psy są najczęściej porzucane - sylwetki zwierząt ułożone z bożonarodzeniowych świecących lampek. Akcji towarzyszy wideo, w którym tło muzyczne stanowi znana kolęda "Cicha noc". Jak podkreśla Jobst Eggert, odpowiedzialny w PETA za kreacje i projekty specjalne, "zwierzęta to żywe stworzenia, które mają bardzo indywidualne potrzeby i uczucia. Zasługują na stałe na dom pełen miłości".

Paweł Piasecki 389 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.