Coca-Cola zakończyła przejmowanie Costa Coffee

Umowa została zatwierdzona przez organy regulacyjne w Unii Europejskiej i Chinach.

Producent napojów Coca-Cola ogłosił, że ukończył przejęcie spółki Costa Limited od Whitbread Plc za 4,9 miliarda dolarów (4,3 miliarda euro). Umowa została zatwierdzona przez organy regulacyjne w Unii Europejskiej i Chinach.

Dostrzegamy ogromne możliwości kreowania wartości poprzez połączenie możliwości Costa z doświadczeniem marketingowym Coca-Coli i globalnym zasięgiem powiedział James Quincey, dyrektor generalny Coca-Cola Company. – Naszą wizją jest wykorzystanie silnej platformy Costa do rozszerzenia naszego portfolio w rosnącej kategorii kawy – dodał.

Costa Coffee obsługuje wiele formatów i kanałów, od istniejącego systemu sprzedaży Costa Express do możliwości wprowadzenia gotowych do spożycia produktów.

W sierpniu 2018 r. napojowy gigant ogłosił, że zamierza kupić brytyjską sieć kawową od brytyjskiego Whitbread Plc za 3,9 miliarda funtów (3,4 miliarda euro), w tym przejąć jej długi.

Costa działa w ponad 30 krajach na całym świecie i zapewni Coca-Coli znaczącą szansę na rozszerzenie działalności w globalnym segmencie kawy.

Whitbread przejął Costa Coffee 23 lata temu, kiedy sieć liczyła tylko 39 punktów. Dziś ma ich blisko 4 tys.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.