Samsung pokaże w lutym telefon ze składanym ekranem

20 lutego na eventach w Londynie i San Francisco mają być też pokazane modele na 10-lecie marki.

Według nieoficjalnych informacji Samsung zasygnalizował partnerom, że telefon ze składanym ekranem może pojawić się w sprzedaży w kwietniu br., choć nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji. Nazwa tego urządzenia jest właśnie ustalana - mają być rozważane trzy warianty: Fold, Galaxy Fold i Galaxy F.

Południowokoreański producent zapowiada też znaczące udoskonalenia modeli Galaxy S10 na 10. rocznicę linii Galaxy, w tym większe wyświetlacze i więcej aparatów fotograficznych. W marcu br. Samsung ma zaoferować trzy warianty modelu Galaxy S10, a czwarta wersja z najnowszą technologią pojawi się nieco później, także na wiosnę br.

W poprzednich latach Samsung, największy producent smartfonów na świecie, pokazywał nowe modele Galaxy S na imprezie branżowej w Barcelonie pod koniec lutego. Przyspieszenie premiery modelu ze składanym ekranem w br. ma wiązać się z planami Huaweia, który również chce zaprezentować takie urządzenie, właśnie w Barcelonie (25-28 lutego). 

Sprzedaż smartfonów Samsunga zmniejszyła się w III kwartale ub.r. o 13 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej - podała firma badawcza Strategy Analytics. To większy spadek niż średnia dla branży (minus 8 proc.).

(Na podstawie "Wall Street Journal")

Paweł Piasecki 874 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.