Flagowa restauracja McDonald’s w warszawskiej Cepelii

Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w centrum Warszawy zmieni swoje oblicze.

Modernistyczny pawilon Cepelii w centrum Warszawy zostanie gruntownie przebudowany według oryginalnego projektu architekta Zygmunta Stępińskiego. W jego wnętrzu powstanie flagowa restauracja McDonald’s.

Budynek Cepelii powstał w 1966 r., właśnie  według projektu Stępińskiego, który był również współprojektantem Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej (MDM), Trasy W-Z czy Hotelu Metropol. Budynek był w czasach swojej świetności lekką konstrukcją z dużymi przeszkleniami, dzięki czemu sprawiał wrażenie wielkiej witryny sklepowej. Za nowy projekt odpowiada warszawska Pracownia Architektoniczna Maas Projekt, założona przez Dariusza Hyca i Henryka Łagunę. Architekci odpowiadają m.in. za nowe oblicze stołecznych Domów Towarowych Centrum, Hotelu Saskiego przy placu Bankowym i budynku Ethos na placu Trzech Krzyży.

Katarzyna Kacprzak 649 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.