Gillette nawiązuje w nowej kampanii do hasła "The Best a Man Can Get" [wideo]

Po raz pierwszy pojawiło się w spocie wyemitowanym podczas Super Bowl w 1989 r.

Nowy spot reklamowy "We Believe: The Best Men Can Be" przygotowany przez agencję Grey podejmuje tematy nękania słabszych, seksizmu i #MeToo i wzywa mężczyzn do wzięcia na siebie większej odpowiedzialności. Nawołuje, by postępować w takich sytuacjach "jak należy", podkreślając, że "chłopcy patrzący [na takie zachowania] dziś, będą jutro mężczyznami". Spot przygotowano w wersji standardowej (30 s), wydłużonej (niecałe 2 min) i 6-sekundowej migawki. Emisja online rozpoczęła się wczoraj 14 stycznia.

Film wyreżyserowała pochodząca z Australii Kim Gehrig, o której ostatnio było głośno w związku ze spotem dla marki Libresse "Viva la vulva". Gehrig ma na swoim koncie także wideoklipy (w tym dla Chaka Khan) i filmy dokumentalne. Wybrano ją w ramach zainaugurowanego w 2016 r. programu "Free the Bid", w którym Procter & Gamble uczestniczy od ub.r., mającego na celu zwiększenie liczby reklam reżyserowanych przez kobiety. 

Jednocześnie marka Gillette uruchamia stronę internetową TheBestMenCanBe.org i zobowiązuje się przekazywać przynajmniej milion dolarów rocznie przez kolejne trzy lata na wsparcie organizacji pomagających chłopcom i mężczyznom w osiąganiu "życiowych rekordów". Pierwszym beneficjentem będzie organizacja Boys & Girls Clubs of America.

Paweł Piasecki 874 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.