Na ferie zimowe wyjedzie 13,5 mln Polaków

85 proc. wybierze odpoczynek w kraju.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Mondial Assistance, oferującej m.in. ubezpieczenia podróżne, wynika, że w tym roku wyjazd na ferie zimowe planuje 13,5 mln Polaków. 85 proc. proc. (11,4 mln) wybierze wypoczynek w kraju. Na wyjazd za granicę zdecyduje się 2 mln osób.

- W tegorocznym sezonie ferii zimowych Polacy najczęściej deklarują wyjazd na 6-7 dni (39 proc.), na 3-5 dni (29 proc.) a na 8-10 dni co piąty badany planujący wyjazd. Dłuższy wyjazd planują osoby wybierające się za granicę. Podróż czterech na dziesięciu badanych trwać będzie 8-10 dni, co czwarty wyjedzie na 6-7 dni, a 15 proc. osób spędzi nawet 2 tygodnie poza Polską. Przeciętnie Polacy planują wydać na wyjazd zimowy 1-1,5 tysiąca złotych na osobę. Wydatki te różnią się w zależności od kierunku wyjazdu. Na podróż zagraniczną Polacy wydadzą przeciętnie 2-3 tysiące zł. – wyniki badania komentuje Tomasz Frączek, prezes Mondial Assistance.

Największą popularnością wśród badanych planujących ferie za granica cieszy się: Austria (17 proc.), Niemcy (12 proc.) i Włochy (10 proc.). Głównym celem wyjazdów zagranicznych jest zwiedzanie/wycieczki (41 proc.), nocne życie/wyjścia do pubów, restauracji (ponad 34 proc.) oraz narty/snowboard (34 proc.).

Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Mondial Assistance przez SW RESEARCH w dniach 9-14.01.2019 roku metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel.

Maciej Burlikowski 1675 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.