Okładki na 25-lecie "MMP"

25-lecie "Media & Marketing Polska" postanowiliśmy uczcić wyjątkowy sposób. Zaproponowaliśmy młodym twórcom z agencji reklamowych zaprojektowanie okładki, która byłaby inspirowana zarówno 25 latami polskiej reklamy, jak i jubileuszem naszego pisma.

Może nie wszyscy z prezentowanych tu grafików mają równo po 25 lat, ale są to osoby bardzo młode, które nie pamiętają dobrze początków rynku reklamowego. Tym bardziej ich spojrzenie wydaje się nam interesujące. 

Poniżej prezentujemy prace i ich autorów. Wszystkim, którzy zdecydowali się na przygotowanie dla nas okładki, składamy serdeczne podziękowania.

Do druku trafiła okładka nr 2 zaprojektowana przez Urszulę Łopatę z GoldenSubmarine.

1. Artegence


Bartosz Kwiecień, senior art director Artegence
"25-lecie polskiej reklamy chciałem pokazać jako szereg nachodzących i wzajemnie na siebie oddziaływających komunikatów. Tak jak w przestrzeni miejskiej: gdzie jedne reklamy przykrywają następne, a nowe środki wyrazu zastępują te nieaktualne. Dodatkowo, ikonograficznie i skrótowo umieściłem symbole odnoszące się do poszczególnych mediów: fal radiowych, TV, elementów internetowych czy plakatów, które - jak komunikaty - pojawiały się i znikały na przestrzeni ostatnich lat. Wszystko to tworzy barwny kolaż, który pokazuje jak młoda i energiczna wciąż jest nasza branża".

 2. GoldenSubmarine

Urszula Łopata, designer GoldenSubmarine

3. Insignia

Piotr Arciszewski i Jacek Pytel, programiści Insignii

"Nasza okładka jest prosta w formie. Wręcz ascetyczna. Czarno na czerwonym widzimy agencje, marketerów i marki, które odegrały ważną rolę w procesie kreatywnym w ostatnich 25 latach w Polsce. Część znaków podświetlona zostaje na biało, aby podświetlić symbolikę upływu 25 lat (dane pochodzą z archiwum najstarszego w Polsce konkursu - Kreatura - 22 lata poszukiwań silnej kreacji w reklamie)

 4. McCann WorldGroup

Aga Nowak-Dadas, art director McCann WorldGroup

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.