Google z dwoma spotami na Super Bowl [wideo]

Jeden z nich był adresowany do weteranów, drugi promował aplikację tłumaczeniową.

W 60-sekundowym spocie (koszt: ponad 10 milionów dol.) pokazanym w niedzielę 3 lutego podczas 53. edycji Super Bowl, Google promuje stosunkowo nową usługę wyszukiwania. Skierowana jest ona do amerykańskich weteranów, pomagając im znaleźć w sektorze cywilnym zajęcia związane z tym, co robili dla wojska. Niewtajemniczeni widzą na ekranie zagadkowe ciągi liter i cyfr, natomiast osoby służące w armii natychmiast rozpoznają kody odnoszące się do ich przydziału - przykładowo 12B (12-Bravo) odnosi się do inżynierów. Google pozwala im poszukiwać pracy właśnie za pomocą takich kodów.

W drugim spocie "100 miliardów słów" promowana była aplikacja tłumaczeniowa (tyle właśnie wyrazów tłumaczonych jest codziennie za jej pomocą).

Kreację do obu reklam stworzono wewnętrznie, w ramach Google Creative Lab, obsługą mediów zajęły się PHD i Essence.

Pierwsza reklama Google podczas Super Bowl została wyemitowana w 2010 r.

Paweł Piasecki 885 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.