Eurosport świętuje 30-lecie

Okrągła rocznica pierwszej transmisji przypada dokładnie 5 lutego.

W ramach obchodów 30. rocznicy Eurosport zaprezentował specjalne, tymczasowe logo i serię filmów wideo z udziałem słynnych sportowców, w tym tenisistę Borisa Beckera, skoczka narciarskiego Svena Hannawalda i kolarza Alberto Contadora. Ponadto we współpracy z serwisem streamingowym Spotify uruchomiona została w tym serwisie specjalna podstrona i playlista związana z rokiem debiutu Eurosportu (1989).

Eurosport zaczął nadawać 5 lutego 1989 r. dzięki współpracy European Broadcasting Union z telewizją Sky. W pierwszym miesiącu funkcjonowania przeprowadzone zostały m.in. transmisje z mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim oraz mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym. Przez ponad dekadę stacja należała do francuskiej grupy TF1. Od 2015 r. wyłącznym właścicielem Eurosportu jest Discovery Communications. Obecnie nadawca ma prawa do igrzysk olimpijskich w Europie, transmituje też najważniejsze imprezy tenisowe, turnieje kolarskie i sporty zimowe. Ma 246 milionów abonentów w 75 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Portal Eurosport.com uruchomiony w 1999 r. ma 42 miliony unikalnych użytkowników miesięcznie. 

 

Paweł Piasecki 887 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.