Facebook otworzył galerię w Łazienkach Królewskich

Prace inspirowane rocznicą odzyskania niepodległości tworzono na Facebooku i Instagramie.

Facebook otworzył wystawę w Łazienkach Królewskich w Warszawie, będącą zwieńczeniem kampanii społecznej "Biało-czerwone Hi100rie". Składają się na nią wybrane, inspirowane rocznicą odzyskania niepodległości prace, które w ramach akcji tworzyli ludzie z całej Polski na Facebooku i Instagramie.

- Biało-czerwone Hi100rie to akcja w której chcieliśmy pokazać święto 100. rocznicy odzyskania niepodległości niejako od kulis - mówi Robert Bednarski, dyrektor Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią. – Uświadomiliśmy sobie, że na ten piękny moment składają się tysiące małych, osobistych i radosnych historii, pokazujących czym ta rocznica jest dla każdego z nas. Chcemy, aby nasze platformy zbliżały do siebie ludzi i pomagały w budowaniu wspólnoty, tej małej jak np.: grupa przyjaciół, ale też tej wielkiej, jak całe nasze społeczeństwo. Z tego powodu postanowiliśmy, pokazać te unikalne historie światu i bardzo się cieszę, że osoby korzystające z naszej platformy odpowiedziały tak pozytywnie na nasze zaproszenie – dodaje.

Do udziału w akcji zaproszeni zostali również polscy artyści graficy - Przemysław Trust” Truściński, Dawid Ryski, Alek Lis Kula” Morawski, Beata Barrakuz” Śliwińska oraz Mateusz Suda. 

Wystawę można oglądać do 4 marca br. w Galerii Plenerowej Łazienek.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.