Helios otworzył pierwszy multipleks w Warszawie

Kolejne otwarcia Helios zapowiada w Pabianicach i Legionowie.

14 lutego Helios otworzy pierwszy multipleks kinowy w Warszawie, w Blue City na Ochocie. Obiekt wyposażony jest w 8 sal, w tym 3 sale Helios Dream z rozkładanymi fotelami oraz wysokiej jakości dźwiękiem i obrazem. To 47. obiekt sieci Helios w Polsce.

Jako pierwsze w Polsce kino Helios w Blue City zaoferuje projekcje z wykorzystaniem technologii laserowej Christie RealLaser. Ponadto multipleks będzie wyposażony w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, dźwięk cyfrowy Dolby Atmos, rozdzielczość obrazu Christie 4K oraz technologię DepthQ 3D. Jako pierwszy w Polsce oferuje widzom oglądanie filmów na fotelach z elektryczną regulacją oparcia i podnóżka. Podobnie jak we wszystkich salach kin Helios w ostatnim rzędzie widzowie znajdą również specjalne, podwójne miejsca. W oczekiwaniu na projekcje widzowie mogą napić się kawy i spróbować deserów w kawiarni Helios Café, a podczas seansów próbować przekąsek i napojów z baru kinowego.

– Wprowadzenie kina do Blue City było dla nas bardzo ważne. W ten sposób kończymy modernizację, dzięki której oferujemy trzy piętra w całości wypełnione rozrywką i gastronomią, które mogą w pełni działać również w każdą niedzielę – mówi Yoram Reshef, dyrektor generalny Blue City.

Helios to największa w Polsce sieć kin wielosalowych pod względem liczby kin – włączając najnowsze warszawskie kino, dysponuje 47 obiektami, w których znajduje się 269 ekranów i ponad 52 tys. miejsc. W 2019 r. sieć planuje otwarcie kin w Legionowie i Pabianicach.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.