IRCenter: Największy udział w rynku VoD mają Cda.pl i Netflix

Netflix zanotował najwyższy wzrost użytkowników rok do roku: +16 pkt proc., z 5 proc. do 21 proc.

IRCenter zbadało popularność serwisów VoD w Polsce oraz formy ich konsumpcji. Z badania "Multiscreening 2018" wynika, że Cda.pl i Netflix są największymi graczami. Cda.pl ogląda największy udział internautów, 29 proc. (+11 pkt proc., 2018 vs. 2017). Netflix natomiast miał najwyższy wzrost użytkowników: +16 pkt proc., z 5 proc. do 21 proc.Netflix jest najbardziej multikanałowym serwisem VoD - ma wysoki udział użytkowników, którzy korzystają z niego na więcej niż jednym rodzaju ekranu. Netflix ma też najlepszy wizerunek spośród wszystkich analizowanych serwisów VoD - największy udział respondentów jest zadowolony z różnorodności dostępnych tytułów, jakości streamingu, szybkości dodawanych tytułów.

Raport został przygotowany na podstawie badania ilościowego CAWI wśród uczestników panelu badawczego na reprezentatywnej pod względem wieku, płci i wielkości miejscowości zamieszkania próbie 1020 internautów. Dane były zbierane w grudniu 2018 r.

Maciej Florek 2380 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.