Barbie na wózku inwalidzkim i z protezą

Lalki pojawią się w czerwcu w nowej linii Fashionistas, która ma pokazać dzieciom bardziej różnorodne oblicza piękna.

W celu stworzenia lalki z protezą Mattel nawiązał współpracę z Jordanem Reevesem, 13-latkiem urodzonym bez lewego przedramienia. Protezę można odczepiać, by - jak deklaruje producent - uzyskać "bardziej realistyczne" doświadczenie w czasie zabawy. Druga z lalek nawiązujących do problemu niepełnosprawności powstała z kolei we współpracy z UCLA Mattel Children's Hospital i ekspertami od projektowania wózków inwalidzkich.  Firma poinformowała, że wózek był jednym z akcesoriów, których fani Barbie domagali się najczęściej.

Nowe lalki spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony organizacji walczących o prawa osób niepełnosprawnych, w tym National Disability Rights Network i RespectAbility. Jennifer Laszlo Mizrahi, prezeska tej drugiej organizacji, przypomniała, że na świecie jest aż miliard ludzi z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Inne lalki z linii Fashionistas zaprojektowano z myślą o bardziej realistycznym odwzorowaniu ciała (mniejszy biust, mniej wcięta talia, grubsze ramiona). W 2017 r. Mattel wprowadził na rynek pierwszą Barbie w hidżabie, a w planach jest m.in. zestaw ślubny dla nowożeńców jednej płci.

(CNN.com)

Paweł Piasecki 874 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.