Mistrzowie Kina Mastercard - nowy cykl dla kinomanów w Multikinie

Spotkania poprowadzą Grażyna Torbicka i Michał Walkiewicz, red. naczelny Filmweb.pl

18 lutego w Multikinie startuje premierowy cykl "Mistrzowie Kina Mastercard", adresowany dla najbardziej wymagających kinomanów. W każdy poniedziałek o godz. 19:30 na ekranach kin sieci Multikino prezentowane będą filmy specjalnie wyselekcjonowane przez Grażynę Torbicką i redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl Michała Walkiewicza.

W 16 wybranych kinach sieci Multikino pokazane zostaną tytuły, które zyskały uznanie krytyków i podbiły serca publiczności na europejskich i światowych festiwalach filmowych. W ramach cyklu projekcję każdego tytułu poprzedzi premierowy odcinek programu "Mistrzowie Kina Mastercard", prowadzony przez dwójkę krytyków. Po projekcjach na dużym ekranie odcinki programu będzie można zobaczyć także w portalu Filmweb.pl, który – jako partner projektu – uruchomi w serwisie specjalną podstronę poświęconą właśnie Mistrzom Kina Mastercard.


-  Przy planowaniu cyklu istotna była dla nas jego szeroka dostępność. Stało się to możliwie m.in. dzięki zastosowaniu formuły wideo i nagrywaniu programu, który będzie można obejrzeć przed seansami w kilkunastu kinach w Polsce. Wprowadzając takie rozwiązanie, dajemy szerokiemu gronu widzów możliwość obejrzenia ważnych filmów i wysłuchania głosów wybitnych krytyków dzięki nowatorskiemu kinowo-internetowemu formatowi – wyjaśnia Mariusz Spisz, commercial director Multikina.

Pierwszym filmem prezentowanym w ramach projektu będzie "Zimna wojna" zdobywcy Oscara Pawła Pawlikowskiego, który również w tym roku znalazł się w gronie reżyserów nominowanych do Nagrody Akademii Filmowej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.