Ridley Scott nakręcił spot dla Hennessy X.O. [wideo]

4-minutowy film nawiązuje do hasła: "Każda kropla Hennessy X.O. jest odyseją".

To już drugi spot słynnego reżysera, który pojawia się w ostatnim okresie, po 16-letniej nieobecności w branży reklamowej. Film zrealizowany dla Turkish Airlines miał premierę 3 lutego podczas Super Bowl, natomiast spot dla marki francuskiego koniaku będzie można obejrzeć - w skróconej, 60-sekundowej wersji - podczas ceremonii wręczenia Oscarów 24 lutego. Do słynnej nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej nawiązuje jedna ze scen, w której ożywają olbrzymie złote figury przypominające oscarowe statuetki.

Koncepcję kreatywną filmu "Siedem światów" (odpowiadają one siedmiu nutom smakowym trunku) stworzyła agencja DDB Paris. Produkcją bogatego w efekty wizualne spotu zajęły się studio RSA Films, którego Scott jest współzałożycielem, oraz Moving Picture Company. Za zdjęcia odpowiada Dariusz Wolski - polski operator, obecnie pracujący w Hollywood. Muzyka jest dziełem brytyjskiego kompozytora Daniela Pembertona.

Paweł Piasecki 887 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.