Ruszają testy telewizji w Playu

Operator udostępni własne "dekodery" bezpłatnie.

P4, operator sieci komórkowej Play, rozpoczyna półroczne testy swojej oferty telewizyjnej. Chętnym, nie muszą być abonentami fioletowej sieci, udostępni swoje dekodery - urządzenia działające w oparciu o system Android, które po podłączeniu do telewizora (wejście HDMI) oraz internetu (np. poprzez domowe wi-fi) umożliwi odbiór kanałów telewizyjnych i dostęp do bibliotek VoD (np. HBO i Netflix). Po podłączeniu do zewnętrznej anteny umożliwia także odbiór darmowych kanałów naziemnej telewizji (DVB-T). Dekodery operator udostępni bezpłatnie, w zamian będzie od użytkowników testowych zbierał opinie nt. działania usługi. Jeśli po pół roku użytkownik będzie chciał kontynuować korzystanie z usługi, to będzie musiał zacząć płacić.

Swoim abonentom Play oferuje, w ramach usługi telewizyjnej Play Now, podstawowy pakiet 28 programów, w tym tych z DVB-T - bezpłatnie. Dla nich korzystanie z TV-Box Playa będzie kosztowało 20 zł/mies. Pozostali (także abonenci innych sieci) będą musieli zapłacić 35 zł/mies. W usłudze można dokupić dodatkowe pakiety kanałów - np. sportowych (Eleven Sports) za 15 zł/mies. czy np. z bajkami i filmami dla dzieci - za 10 zł/mies. Dostęp do kanałów i biblioteki VoD HBO kosztuje 25 zł/mies., a do serwisu Netflix - 34, 43 lub 52 zł/mies. (zgodnie z cennikiem).

Play na koniec września ub.r. obsługiwał 15,023 mln klientów.

Maciej Burlikowski 1675 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.