Qarson - rusza sprzedaż samochodów w abonamencie

Punkty sprzedaży Qarson pojawią się w 8 miastach Polski.

Qarson, lider francuskiego rynku sprzedaży aut na abonament, rozpoczyna działalność na polskim rynku. Oferta firmy to propozycja dla klienta indywidualnego, który kupuje zupełnie nowy samochód na wyłączność, bez szeregu obciążeń i formalności wynikających z posiadania własnego pojazdu. Qarson przenosi do Polski model biznesowy, który sprawdził się we Francji - sprzedaż przez internet oraz punkty sprzedaży w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce. Łącznie w 2019 r. pojawi się 10 punktach w 8 miastach miastach, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Krakowie. W modelu tym klienci będą mogli wybrać i zamówić samochód w trakcie zakupów. Wsparciem dla usługi jest witryna internetowa – www.qarson.pl. 

Umowa w Qarsonie podpisywana jest wyłącznie na 12 miesięcy, a wszystkie oferowane auta są fabrycznie nowe.  Koszt abonamentu dla Renault Clio (model dostępny od 15 kwietnia) rozpoczyna się od 499 zł brutto, w ramach którego kierowca otrzymuje bezpłatny serwis i przeglądy gwarancyjne oraz pakiet 10 tys. kilometrów. Można też za dodatkową opłatą wykupić dodatkowe pakiety kilometrów. Do miesięcznego abonementu dochodzi opłata startowa zaczynająca się dla Renault Clio od 999 zł. Przy dostępnym "od ręki" Peugeot 208 (też za 499 zł miesięcznie) opłata startowa to 2999 zł. Natomiast za dostępnego od 8 marca Nissana Qashqai z silnikiem benzynowym o pojemności 1332 cm szesc. trzeba będzie zapłacić miesięcznie 999 zł i uiścić opłatę startową w wysokości 4399 zł. 

- Nasza oferta oparta jest na elastyczności. Stawiamy na samochody z najpopularniejszych segmentów rynku, czyli auta miejskie oraz crossovery. W miarę poszerzania portfolio Qarsona dostępnych od ręki będzie coraz więcej pojazdów, w tym również elektrycznych  – mówi Bartłomiej Żebrowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Qarsona w Polsce.

W minionym roku francuski Qarson zrealizował ponad 7000 zamówień, w tym 3000 online - co daje nam łącznie więcej operacji internetowych niż tych zrealizowanych przez wszystkich dilerów samochodowych w Polsce – mówi Bartłomiej Żebrowski.

Qarson w 2019 r. planuje inwestycję na zakup aut w wysokości 80-100 mln zł. Obroty firmy w 2018 r. wyniosły 440 mln zł. Skala inwestycji firmy w Polsce wynosi 25 mln zł.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.