Ekstraklasa uruchamia ligowe rozgrywki e-sportowe

Rozgrywki w fazie ligowej i wielki finał będą transmitowane przez Polsat Games.

5 marca rusza Ekstraklasa Games, największy w historii turniej gry FIFA w Polsce. Ekstraklasa dołącza do grona lig, które uruchomiły swoje rozgrywki esportowe – m.in. Premier League i Bundesligi.

Eskstraklasa Games będzie jedynym polskim turniejem dającym możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series, dzięki którym można awansować na FIFA eWorld Cup 2019. Rozgrywki są przeznaczone dla wszystkich zawodników, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

- Ekstraklasa chce być obecna w różnych społecznościach i poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą promować polską ligę. Dostrzegamy, że e-sport to rzeczywistość, która już nie tylko dynamicznie się rozwija, ale która stała się ważną częścią życia młodych ludzi. Podczas dwóch dotychczasowych edycji turnieju EA Sports FIFA Ekstraklasa Cup, zainteresowanie projektem przekroczyło nasze oczekiwania, zarówno ze strony kibiców, jak i potencjalnych sponsorów. Organizacja turnieju dla wszystkich graczy jest więc dla nas krokiem oczywistym, a wręcz koniecznym – mówi Marcin Mikucki, dyrektor departamentu komunikacji, marketingu i sprzedaży Ekstraklasy SA.

Do udziału w turnieju można zarejestrować się poprzez oficjalną stronę turnieju: EkstraklasaGames.org. Kwalifikacje odbędą się w dniach 5-21 marca, 30 marca ruszy faza ligowa, a 26 maja odbędzie się wielki finał. Zwycięski klub zostanie mistrzem Ekstraklasa Games. Transmisje z fazy ligowej i wielkiego finału zostaną zrealizowane w studiu Polsat Games.

Strategicznym partnerem medialnym rozgrywek jest Polsat Games oraz wydawca gry FIFA 19 – Electronic Arts Polska. Agencją e-sportową odpowiedzialną za koordynację turnieju jest ESL Polska, będąca wiodącą na światowym rynku platformą dla sportów elektronicznych ESL Play, gdzie codziennie w turniejach i ligach biorą udział tysiące graczy. Nad całością projektu czuwa agencja marketingu sportowego Lagardere Sports.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.