Mural na 25-lecie Veka Polska

Firma w oryginalny sposób uświetniła swój jubileusz - powstał mural nawiązujący do wydarzeń w Polsce z ostatnich 25 lat.

Wielkoformatowy obraz, wykonany na ścianie jednego z fabrycznych budynków, zajmuje 400 metrów kwadratowych. Przedstawiano na nim zdarzenia z minionych 25 lat, zaczynając od 1994 roku, kiedy w Polsce spadł meteoryt Baszkówka. Następnie pojawiają się nawiązania m.in. do denominacji złotego w 1995 roku, zakończenia produkcji Fiata 126p w 2000 r., ustanowienia rekordu Guinnessa przez 2 tysiące trębaczy wykonujących Hejnał Mariacki w Krakowie, wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. czy światowych sukcesów polskich sportowców.

VEKA Polska rozpoczęła swoją działalność w naszym kraju w 1994 roku w Skierniewicach. Produkcja wysokiej jakości profili okiennych zaczęła się na 5,5 tysiącach metrów kwadratowych, a dziś fabryka zajmuje 42 tysiące m kw.

Projekt muralu „25 lat VEKA w Polsce” został wykorzystany w komunikacji marketingowej na różnych płaszczyznach. Na cały 2019 rok zaplanowane jest wiele aktywności w Internecie. W kreacjach reklamowych wybrane elementy są animowane, co przyciąga uwagę użytkowników. Powstał również cykl animacji w formacie mp4 oraz filmy dokumentujące proces realizacji tego projektu. Wszystkie aktywności będą wspierane komunikacją w mediach społecznościowych.

Mural został też przeniesiony w przestrzeń miejską: część autobusów i tramwajów w kilku miastach została oklejona wybranymi fragmentami obrazu. Kreacje z wykorzystaniem muralu pojawiły się ponadto w prasie branżowej i lifestyle'owej.

Za całość projektu, jego realizację oraz przeprowadzenie komunikacji marketingowej odpowiada agencja Cormedia.

Paweł Piasecki 887 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.