TBWA/Buenos Aires stworzyła billboardy podnoszące bezpieczeństwo na drogach

Zleceniodawcą był czołowy sprzedawca ubezpieczeń komunikacyjnych w Argentynie - La Caja.

Agencja TBWA znalazła sposób, by zwrócić uwagę na doniosły w Argentynie problem niedostatecznego oświetlenia krętych dróg na rozległych, słabo zaludnionych obszarach i jednocześnie zrobić coś pożytecznego dla kierowców. Przy współpracy Narodowej Organizacji Bezpieczeństwa Drogowego wytypowała miejsca, gdzie słabo oświetlony zakręt stwarza szczególnie duże zagrożenie. W tych miejscach zostały ustawione podświetlane billboardy. Reflektory nie zostały jednak skierowane na tablicę reklamową, ale na drogę. Jak podkreśla wykonawczy dyrektor kreatywny Juan Cruz Bazterrica, zadbano o to, by światło miało odpowiednie natężenie i zarazem było skierowane pod odpowiednim kątem, by nie oślepiać kierowców. Hasło, widoczne dobrze w dzień, głosi: "Ważniejsze jest, żeby widzieć ten zakręt niż nasz billboard".

Agencja stworzyła też film emitowany w telewizji i w internecie, który wychodząc poza ramy "case study", posłużył się uniwersalną opowieścią o ojcu pragnącym bezpiecznie wrócić do czekającego w domu syna. Pablo Poncini, dyrektor generalny i kreatywny (CCO) TBWA/Buenos Aires, podkreśla, że grupą docelową nie byli wyłącznie kierowcy jeżdżący w nocy po niebezpiecznych drogach. - Chcieliśmy mieć pewność, że wszyscy w Argentynie dowiedzą się o unikatowej akcji podejmowanej przez La Caja dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach w kraju, skupiliśmy się więc na opowiedzeniu historii o głęboko ludzkim wymiarze - mówi Poncini. 

Paweł Piasecki 874 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.