TalentMedia przejmuje LifeTube

Powstanie największy podmiot świadczący usługi influencer marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Spółka TalentMedia należąca do grupy Mediacap przejmuje 79,05 proc. udziałów w LifeTube za 9,2 mln zł.

Dwie największe sieci partnerskie YouTube w Polsce (Life Tube i TalentTube) będą kontrolowały łącznie ok. 70 proc. rynku. Obie marki będą nadal działać niezależnie, ale spółki będą integrować działania w wielu obszarach m.in. rozwoju technologii, produkcji treści, optymalizacji sieci, wymiany know-how, a także PR i marketingu.

- Od dawna widzieliśmy się w roli konsolidatora tego rynku. Inwestycja w LifeTube jest elementem realizacji tej strategii. Ten ruch pozwala wprowadzić spójne i profesjonalne standardy na większości rynku oraz lepiej dopasować się zarówno do potrzeb klientów, jak i twórców - podkreśla Jacek Olechowski, prezes Mediacap, głównego udziałowca TalentMedia.

LifeTube jest największym podmiotem prowadzącym działalność w zakresie influencer marketingu, w Polsce. Zrzesza ponad 500 kanałów YouTube, mających łącznie ponad 85 mln subskrypcji i generujących średnio ok. 660 mln wyświetleń miesięcznie. Łącznie TalentMedia i Lifetube za 2018 r. miały prawie 50 mln zł przychodów, 640 zrzeszonych kanałów oraz ponad 120 mln subskrypcji średnio generujących ok. 800 mln wyświetleń miesięcznie. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.