Onet stawia na podcasty

Rozwój oferty audio może pozwolić portalowi konkurować z tradycyjnym radiem.

Portal Onet.pl (Ringier Axel Springer Polska) oprócz rozwijanych od trzech lat formatów wideo w tegorocznej wiosennej ofercie programowej chce rozwinąć ofertę audio - podcastów.

Cykliczne programy wideo, ze znanymi prowadzącymi, emitowane nie tylko na stronach portalu, ale także np. w YouTube czy mediach społecznościowych, pozwalają Onetowi konkurować o pieniądze reklamodawców z tradycyjnymi nadawcami telewizyjnymi. Aleksander Kutela, wiceprezes Ringier Axel Springer Polska, przekonuje, że decyzja o zaangażowanie w produkcję dobrych jakościowo formatów wideo sprzed trzech lat była właściwa i przełożyła się na sukces komercyjny portalu.

Teraz Onet chciałby to powtórzyć z formatami audio - podcastami, co miałoby pozwolić konkurować np. z tradycyjnym radiem. Onet przekonuje, że skupia swoją uwagę na treściach, które są dostępne dla użytkowników o dowolnej porze, na dowolnym nośniku i kanale oraz w dowolnym formacie.

Podcasty dla Onetu będą nagrywali m.in.: Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski, Rafał Gębura, Tomasz Kin, Bartosz Węglarczyk oraz Marcin Zawada.

Portal zdecydował się kontynuować większość dotychczasowych formatów wideo, m.in. ze sztandarowym "Onet rano", z dotychczasowymi prowadzącymi. Wśród nowych dołączy np. Beata Sadowska z programem "Dobry start".

Portal będzie też kontynuował produkcje branded content (w ub.r. był to m.in. cykl 12 talk-show dla marki piwa Okocim, Carlsberg Polska). Teraz dla marki piwa Łomża (Van Pur) powstał siedmioodcinkowy cykl dokumentalny pt. "Swoją drogą", do którego zaproszono cenionych polskich reżyserów - m.in. Anetę Kopacz, Grzegorza Jankowskiego czy Krzysztofa Maternę.

Maciej Burlikowski 1684 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.