Startuje Series Mania Forum 2019

To cykl konferencji i spotkań poświęconych najnowszym produkcjom telewizyjnym. W jednym z konkursów znalazł się polski scenariusz serialowy.

W Lille rozpoczyna się Series Mania Forum 2019, trzydniowy cykl konferencji i spotkań poświęconych najnowszym produkcjom telewizyjnym. Forum organizowane jest w ramach międzynarodowego festiwalu  produkcji telewizyjnych Series Mania. Wśród tegorocznych gości forum są: Jan Mojto, CEO Beta Films, Lars Blomgren, scripted head of EMEA Endemol Shine Group, oraz Maria i Andre Jacquemetton, scenarzyści i producenci „Mad Mena”.

W ramach Series Mania Forum odbywa się też Co-Pro Pitching Sessions, gdzie prezentowane są najnowsze projekty serialowe wyselekcjonowane wcześniej przez jury. W tym roku spośród 399 projektów z 41 krajów jury wybrało finalnie 16 pomysłów. Powalczą one o nagrodę Best Project i 50 tys. euro.

Podczas festiwalu odbywa się też m.in. UGC Writers Campus, w ramach którego wybrani w konkursie scenarzyści prezentują swoje najnowsze propozycje serialowe. W UGC Writers Campus 2019 bierze udział 20 projektów – najwięcej z Izraela, Francji i Włoch. W tym gronie znalazła się również polska scenarzystka Małgorzata Piłacińska i jej scenariusz "Smokey Eyes".

Series Mania Forum skupia profesjonalistów związanych z rynkiem kina, TV i wideo – przede wszystkim producentów, scenarzystów i reżyserów.

Piotr Machul 346 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.