Michel Moran zachęca do udziału w konkursie Żółtego Talerza [wideo]

Celem konkursu jest podniesienie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania wśród najmłodszych.


„Daj przepisa!” – tymi słowami Michel Moran zachęca dzieci i młodzież w całej Polsce do udziału w konkursie organizowanym przez Kulczyk Foundation w ramach programu Żółty Talerz.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania wśród najmłodszych oraz zachęcanie ich do wspólnego gotowania z rodzicami, przyjaciółmi czy wychowawcami. Zadaniem konkursowym jest przesłanie pracy w postaci przepisu na dowolne danie skomponowane z produktów znajdujących się na Liście Produktów Żółtego Talerza wraz z pracą plastyczną, zdjęciem lub krótkim filmem ilustrującym wykonaną potrawę lub proces jej powstawania.

Głównym celem stworzonego przez Kulczyk Foundation programu Żółty Talerz jest wsparcie systemu żywienia dzieci w polskich szkołach i świetlicach. Program koncentruje się na poprawie jakości jedzenia, które otrzymują dzieci, oraz na promocji wiedzy na temat zdrowego odżywiania. W ramach III edycji programu, która trwa od września 2018 r., ponad 18 tys. dzieci otrzyma przez 12 miesięcy ponad 3 mln posiłków w ponad 350 stołówkach świetlicowych i szkolnych w całej Polsce.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.