CNN Prima News wystartuje na czeskim rynku

Kanał ruszy w ciągu najbliższego roku.

CNN International Commercial i Grupa Prima ogłosiły partnerstwo, w ramach którego na rynku czeskim zostanie uruchomiony kanał CNN Prima News. Nowa platforma będzie stacją informacyjną nadawaną 7 dni w tygodniu, która zaoferuje widzom przegląd najważniejszych wydarzeń z Czech i ze świata.

Grupa Prima rozpocznie nadawanie kanału w ciągu najbliższego roku. Tworzeniem treści zajmie się zespół redakcyjny grupy. Siedziba nowej stacji będzie wyposażona w najnowsze technologie i zostanie zlokalizowana w Pradze.

Nadawana w języku czeskim CNN Prima News stanie się dziewiątą stacją w portfolio Grupy Prima, do której dostęp będzie możliwy za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej, a także pojawi się w ofercie operatorów kablowych i satelitarnych. Widzowie obejrzą lokalne serwisy informacyjne dostarczane przez zespół Grupy Prima oraz informacje ze świata, a także programy i reportaże, za które z kolei odpowiadać będzie CNN. Ponadto umowa zakłada, że z materiałów CNN Prima News będą korzystać również inne stacje i platformy internetowe czeskiego wydawcy.

CNN Prima News stanie się najnowszym, lokalnym kanałem pod marką CNN, dołączając tym samym do innych, takich jak: CNN Indonesia, CNN Philippines, CNN News-18, CNN Turk, CNNMoney Switzerland i CNN Greece. Ponadto jeden z dziennikarzy CNN wejdzie w skład redakcji CNN Prima News.

– Obecnie w nowej siedzibie w Pradze jest tworzony zespół redakcyjny i budowane jedno
z najnowocześniejszych studiów telewizyjnych w Europie. Poza wiadomościami, w naszej ofercie znajdzie się również szeroki zakres programów tematycznych. Ponadto wprowadzimy specjalną platformę cyfrową z unikalnymi treściami – powiedział Marek Singer, General Director Grupy Prima.

Grupa Prima powstała w 1993 roku jako pierwsza komercyjna czeska stacja telewizyjna. Obecnie firma emituje 8 programów telewizyjnych i 6 stacji radiowych oraz posiada szeroką ofertę stron internetowych i czasopism drukowanych.

CNNI Commercial to oddział Turner International i jednostka odpowiedzialna za działalność komercyjną CNN obejmującą portfolio linearnych i cyfrowych marek informacyjnych obecnych na pięciu kontynentach.

 (CNN International Commercial)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.