Foxtel i DDB Sydney stworzyły "Grave of Thrones"

Na czasowo dostępnym cmentarzu znalazły się groby wszystkich postaci, które zginęły w poprzednich siedmiu sezonach serialu "Game of Thrones".

Z okazji premiery ostatniego, ósmego sezonu serialu australijski nadawca telewizyjny Foxtel oraz agencja DDB Sydney stworzyły na przestrzeni ok. 2 tys. mkw. cmentarz dla wszystkich postaci - a było ich niemało - które poniosły śmierć w poprzednich sezonach. Pop-upowy cmentarz został zlokalizowany w Centennial Park w Sydney. Można było go zwiedzać w dniach 12-14 kwietnia.

Na cmentarzu znalazło się ponad 30 indywidualnych nagrobków oraz dwa mauzolea - rodów Stark i Baratheon. Rzeźby nagrobkowe nawiązywały do rodzaju śmierci, jaką poniosły serialowe postacie - np. króla Joffreya Baratheona (na zdjęciu) przedstawiono z krwawiącymi ustami i oczami. W ambientowy projekt byli zaangażowani czołowi australijscy rzeźbiarze, projektanci, malarze i konstruktorzy.

Dyrektor kreatywny DDB Sydney Ben Welsh podkreślił presję, jaką wszyscy czuli przy tworzeniu cmentarza. - Gdy ma się do czynienia z serialem, mającym tak fanatyczną grupę zwolenników, trzeba naprawdę dać z siebie wszystko - powiedział.

Teraz dokumentację projektu można obejrzeć na stronie internetowej Foxtel.

Paweł Piasecki 873 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.